Bakugan Capital
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Regulile Simulatorului Bakugan
Doua suflete pereche Cap. I EmptyDum Iun 16, 2013 3:29 am Scris de Neo Dragonoid-Admin

» My Bakugan
Doua suflete pereche Cap. I EmptySam Sept 03, 2011 1:35 am Scris de Neo Dragonoid-Admin

» Reclamatii
Doua suflete pereche Cap. I EmptyVin Sept 02, 2011 6:44 pm Scris de AniSeyojin

» Reguli pentru toti luptatorii
Doua suflete pereche Cap. I EmptyVin Sept 02, 2011 6:42 pm Scris de AniSeyojin

» Doua suflete pereche Cap VIII
Doua suflete pereche Cap. I EmptyMier Aug 17, 2011 7:46 pm Scris de Neo Dragonoid-Admin

» Care sunt bakuganii vostri preferati?
Doua suflete pereche Cap. I EmptyMier Aug 17, 2011 12:43 am Scris de Neo Dragonoid-Admin

» Alb/Negru
Doua suflete pereche Cap. I EmptyMier Aug 17, 2011 12:37 am Scris de Neo Dragonoid-Admin

» Distrugatorul de vise
Doua suflete pereche Cap. I EmptyMier Aug 17, 2011 12:36 am Scris de Neo Dragonoid-Admin

» Propuneri
Doua suflete pereche Cap. I EmptyMier Aug 17, 2011 12:35 am Scris de Neo Dragonoid-Admin

Statistici
Avem 35 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: bakugan122001

Membrii nostri au postat un numar de 445 mesaje în 104 subiecte
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit

Doua suflete pereche Cap. I

3 participanți

In jos

Doua suflete pereche Cap. I Empty Doua suflete pereche Cap. I

Mesaj  Neo Dragonoid-Admin Vin Iul 02, 2010 12:26 am

Cap. I: Inceputul unei noi aventuri

Era vara, mai precis luna iulie. Intr-o zi, putin innorata, Alice, o simpla fata ce mergea la cumparaturi, intorcandu-se spre casa vazu ca se apropia ploaia. S-a grabit sa sjunga la timp la cina, insa a prins-o ploaia. Cat alerga, obosise si se opri pentru un moment. Atunci, vazu pe cer un fel de lumina colorata, ce semana cu Aurora Boreala. Apoi, din acea lumina incepura sa cada niste carti ciudate si niste mingi micute de culori diferite. A luat o carte in mana si a vazut ca avea pe ea desenate 6 simboluri a cate 6 culori diferite: rosu, verde, albastru, maron, alb si negru-movuliu. Ea, fara sa stie ce semnificatie aveau acele carti, lua cateva si se mai uita o ultima data la acea lumina.
Ajunsa acasa, sari peste cina si se duse in camera ei sa studieze mai bine cartile. Era noapte, asa ca se gandi sa continue dimineata. Cat ea dormi, nu-si dadu seama ca atunci o minge ce stralucea a intrat pe fereastra si se aseza pe noptiera.
Se facu dimineata. Alice se trezi, cu gandul la ce vazuse ieri. Intoarse capul spre stanga, si speriata vazu o minge. Si-a facut curaj si a luat-o in mana. Avea o culoare neagra-movulie, cu unul dintre simbolurile de pe carte.
Dintr-o data, mingea se desfacu si incepuse sa se miste si sa vorbeasca, zicand: "Buna". Si mai speriata, ea a pus mingea pe noptiera:
Alice: Cine sau ce esti tu?
Hydranoid: Sunt Hydranoid, un Bakugan cu atribut Darkus
Alice: Un...Bakugan?
Hydranoid: Da. Bakuganii sunt fiinte venite din alta lume cu diferite atribute numita Vestroia. Cand Naga, un bakugan rau ce doreste puterea suprema, a ajuns la Nucleul Tacerii, ce tine Vestroia intr-un echilibru, am ajuns noi, bakuganii in lumea voastra sub forma unor mingi. Doar in lupta ne putem arata adevarata forma.
Alice: Deci voi sunteti mai mari ca acum?
Hydranoid: Da. Fiecare bakugan are unul dintre cele 6 atribute: Pyrus, reprezentand focul, Ventus, reprezentand vantul, Aquos, apa, Sub Terra, pamantul, Haos, lumina si Darkus, intunericul.
Alice: Deci, Hydranoid, tu esti un bakugan Darkus.
Hydranoid: Corect. Acum, Naga a pus stapanire pe Nucleul Tacerii, iar daca vine in lumea oamenilor suntem pierduti. Toti bakuganii expusi energiei negative a Nucleului Tacerii trebuie opriti, inainte sa fie prea tarziu.
Atunci, Alice intelese cat-de-cat ce-i spusese Hydranoid si iesi afara exact la locul unde vazuse lumina in ziua precedenta. Acolo, ea vazu pe cineva, un baiat ce tinea in mana un bakugan verde, deci cu atribut Ventus.
Alice: Uite, Hydranoid, acel baiat are si el un Bakugan. Hei, buna!
Alice se duse spre el:
Alice: Acela este un bakugan, nu-i asa?
Baiatul: Da. Cum ti-ai dat seama ?
Alice: Pai am si eu unul, numele lui este Hydranoid.
Baiatul: Pe al meu o cheama Skyress. Dar pe tine cum te cheama?
Alice: Alice. Tu?
Shun: Shun. Ieri o lumina puternica am vazut pe cer, si deodata a plouat cu carti si mingi. M-am gandit sa vin aici.
Alice: Exact asa am facut si eu. Ma bucur ca nu sunt singura care a vazut lumina ^^...
Alice nu apuca sa-si termine propozitia deoarece un cutremur izbucni iar acea lumina aparu din nou pe cer.
Alice si Shun au fost atrasi inauntru, la fel si bakuganii lor.

To Be Continued ^^

Urmeaza : Cap. II: O noua lume, Vestroia
Neo Dragonoid-Admin
Neo Dragonoid-Admin
Admin
Admin

Zodiac : Taur Tigru
Mesaje : 217
Data de inscriere : 18/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Soul Society

https://bakugancapital.forumgratuit.ro

Sus In jos

Doua suflete pereche Cap. I Empty Re: Doua suflete pereche Cap. I

Mesaj  Vizitato Lun Iul 05, 2010 1:37 am

este foarte frumoasa povestea mai precis capitolul debia astept sa vad si cele lalte capitole cred ca o sa fie la fel de frumoasa si splendide ca primul capitol. Embarassed Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Doua suflete pereche Cap. I Empty Re: Doua suflete pereche Cap. I

Mesaj  Neo Dragonoid-Admin Lun Iul 05, 2010 6:42 pm

Deja am facut al doilea capitol si pot spune ca-i foarte incitant ^^, dar l-am scris pe hartie acum trebuie sa-l trec pe calculator. Cred ca diseara sau maine e gata
Neo Dragonoid-Admin
Neo Dragonoid-Admin
Admin
Admin

Zodiac : Taur Tigru
Mesaje : 217
Data de inscriere : 18/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Soul Society

https://bakugancapital.forumgratuit.ro

Sus In jos

Doua suflete pereche Cap. I Empty Re: Doua suflete pereche Cap. I

Mesaj  Storm Skyress Mier Iul 07, 2010 9:45 pm

un inceput de poveste destul de interesant
mi-ai trezit curiozitatea Very Happy
Storm Skyress
Storm Skyress
Experience Brawler
Experience Brawler

Zodiac : Leu Caine
Mesaje : 44
Data de inscriere : 01/07/2010
Varsta : 29

Sus In jos

Doua suflete pereche Cap. I Empty Re: Doua suflete pereche Cap. I

Mesaj  darkusalice Dum Iul 25, 2010 3:23 am

este extrem de frumos
darkusalice
darkusalice
Brawler
Brawler

Zodiac : Berbec Bivol
Mesaje : 24
Data de inscriere : 11/07/2010
Varsta : 27
Localizare : in satul Barsanesti

Sus In jos

Doua suflete pereche Cap. I Empty Re: Doua suflete pereche Cap. I

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum